Zmijozelský famfrpálový tým

Diskuse | Nástěnka | Celoškolní diskuse | HOCZ Famfrpál

Ve zmijozelském famfrpálovém týmu je umožněno trénovat i prvním ročníkům. Na zemi a bez košťat, je to ovšem skvělá příprava na další školní roky, čímž se i zvyšuje možnost dostání se dříve do základní sestavy.

Podmínky vstupu do týmu

  • splnění 1. ročníku létání, další ročníky výhodou, stejně jako výborné výsledky
  • dostatek času na jeden trénink týdně (2-3 hodiny čistého času)
  • zájem o famfrpál, celková aktivita, účast na kolejních a školních akcích výhodou

Projití náborem – Náborové tréninky jsou povětšinou dva, přičemž si lze vybrat více vyhovující termín. Na něm se prozkouší schopnosti daného letce a výsledky jsou po ukončení náboru vyvěšené na famfrpálové nástěnce ve společenské místnosti, společně se základní sestavou pro daný rok.

O famfrpálu obecně

Famfrpál je hra s dlouholetou tradicí, patřící mezi ty vůbec nejoblíbenější v kouzelnickém světě. Hraje se na famfrpálovém hřišti, které má oválný tvar a je rozděleno na několik úseků. Hráčů je pak sedm na každé straně; tři střelci, dva odrážeči, brankář a chytač. Každý z nich má svůj úkol, střelci se snaží pomocí Camrálu skórovat a přičíst svému týmu 10 bodů, brankář se tomu zase snaží zabránit. Odrážeči pak pomocí odrážecích holí brání své spoluhráče proti nepředvídatelnému Potlouku, především nejvíce zaměřovaného chytače, který se snaží polapit Zlatonku - míč, který týmu přičte 150 bodů.

Stejně jako je famfrpál oblíbený ve světě, i na naší škole se těší nezvyklé oblibě. A stejně tak ve Zmijozelu, kde má své místo mezi nejoblíbenějšími aktivitami, jenž jsou podporované vedením koleje. Důkazem mohou být časté tréninky famfrpálového týmu či nadšení famfrpálisti, kteří se milovaného sportu nechtějí vzdát ani po ukončení studia a pouštějí se na dráhu profesionální, díky které se stávají známými sportovními tvářemi nejen v Británii.

Členství v týmu

  • Počet členů v týmu není přesně omezen, nicméně ideální počet je cca 15 hráčů, aby se udržela bezpečnost a přehlednost hry.
  • Každý člen týmu po jednom roce získává nárok na kolejní dres, a to pokud se zúčastnil alespoň poloviny tréninků (k dobru se přičítá účast na nepovinných trénincích v době svátků).
  • Každý člen týmu má nárok na famfrpálové stipendium, které funguje od roku 2096/97 a jeho výše dosahuje zhruba k 15 galeonům ročně pro ty nejaktivnější. Stejně tak jsou k dispozici kolejní košťata střední třídy, která se dají půjčovat na trénincích všem, kteří nemají své vlastní koště. Famfrpálové stipendium lze získat nejen za docházku, ale za aktivitu celkovou. Každá non docházka je počítána jako jeden galeon a současně každá neomluvená účast strhává z konta galeony dva. O uznání tréninku rozhoduje kapitán a to i rpg. Kapitán má právo neuznat dotaci galeonu v případě, že postava narušuje chod tréninku, nehraje, jak by měla, nebo se fláká.

Dres

Zmijozelský famfrpálový dres se skládá hned z několika částí. První částí byť vrchní torzo. Toto torzo se poté dělí na letní a zimní. Letní torzo má dlouhé rukávy a je vyvedeno z velice kvalitní slabé látky, která zabraňuje potu a během letu tak celé torzo lehce ochlazuje. Vhodné pro jaro a léto. Zimní torzo má také dlouhé rukávy, avšak má i vysoký límeček. Je vyvedeno z velice kvalitní silné látky a podobá se typickému roláku. Nijak nebrání jakémukoliv pohybu a je vhodné pro létání na podzim a v zimě. Obě torza jsou vyvedena v barvách koleje. Nesou sytě zelenou barvu, přičemž lem límců a konce rukávů zdobí jasně stříbrný pruh kruhového tvaru.

Další částí dresu jsou kalhoty. Jsou vyrobeny z pružné, elastické a velice odolné látky, avšak co se prvního pohledu týče, působí spíše jako obyčejné kalhoty. Jsou nastaveny speciální gumou a po poklepání hůlkou se přizpůsobí Vašemu pasu i Vaší délce. Kalhoty jsou vyráběny pouze ve světle béžové barvě.

Dále poté chrániče. Dva chrániče na holeně a dva na předloktí (přičemž brankář má také chránič na hrud’, ramena a hlavu). Kvalitní, lehký a vyztužený materiál dopřává úctyhodnou ochranu. K dostání v tmavě hnědé nebo černé barvě.

Boty a rukavice. Velice kvalitní, vyztužená, velmi ohebná a v nemalé míře pohodlná dračí kůže. Opět ve tmavě hnědé nebo černé barvě.

Poslední částí je samozřejmě samotný dres. Plášť dlouhý zhruba do poloviny lýtek hráče. Nese obdobně sytě zelenou barvu jako jednotlivá torza. Jasně stříbrné a dosti výrazné lemování a stříbrné šňůrky pro možnost vázání. Uprostřed tohoto pláště (zadní část) se nachází veliké číslo (číslo hráče) a nad tímto číslem v horním půlkruhu jméno hráče. Vše zřetelné v jasně stříbrné barvě. Na přední části se na levé straně hrudi rozkládá kolejní erb, pod kterým je zdobným, stříbrným písmem napsáno:
"Budoucnost patří těm, jež věří svým snům"

Ostatní

Odrážečské pálky jsou vyrobeny z kvalitní směsi cedrového a dubového dřeva, jež zajišťuje perfektní odolnost. Vyráběny v tmavě hnědé či černé barvě.

Existuje ještě druhá varianta dresu, jež je využívána především při trénincích. Jedná se o sportovní šusťákovku, která je vyvedena v zeleno-stříbrných barvách. Skládá se z torza, kalhot, bot, rukavic a samozřejmě jednotlivých chráničů. Přední stranu torza zdobí kolejní erb na hrudi, pod kterým se rozkládá číslo hráče. Na zádech je poté jeho jméno.




Kapitáni zmijozelského famfrpálového týmu
jméno od do
Narciska M. Blanche 2072 2074
Thesida B. Rimstar 2074 2076
Shirley Griffin 2076 2080
Alexandr R. Moongleam 2080 2084
Sinéad Tovey 2084 2087
Faith Brooks 2087 2090
Imogene Fairchild 2090 2093
Cameron Kydd 2093 2096
Lindsey Prise 2096 2098
Simone A. Cohen 2098 současnost




© 2010 - 2016 Lucas A. Laurie & Sinéad Tovey & Faith Brooks